Christensen Arms


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
CHRISTENSEN ARMS MPR 6.5CR CHASSIS BLK 22″ MB
CHRISTENSEN ARMS MPR 6.5CR CHASSIS BLK 22″ MB
MPN: 8010300200
UPC: 810651029165
$2,199.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
| UPC | 810651029165 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | 8010300200 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | rifle |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 48 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 10.55 |
| Sights | Integrated Base |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.