Kriss TDI


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
KRISS VCTR CRB G3 10MM 16″ 33RD BLK
KRISS VCTR CRB G3 10MM 16″ 33RD BLK
MPN: KV10-3CBL00
UPC: 811607039870
$1,609.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
| UPC | 811607039870 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV10-3CBL00 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 33 |
| Length | 42.7500 |
| Model | VECTOR CRB |
| Number of Magazines | 1 33 rd. |
| Package Height | 4.1 |
| Package Width | 10.9 |
| Product Type | Carbine |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Shipping Weight | 12.7 |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.