Henry Repeating Arms


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
HENRY REPEATING ARMS HOMESTEADER 9MM BL 16″ GLK NT
HENRY REPEATING ARMS HOMESTEADER 9MM BL 16″ GLK NT
MPN: H027N-H9G
UPC: 619835020048
$770.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
| UPC | 619835020048 |
|---|---|
| Manufacturer | Henry Repeating Arms |
| Manufacturer Part Number | H027N-H9G |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | rifle |
| Barrel Length | 16.37" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 39.9000 |
| Model | Homesteader |
| Number of Magazines | 2 (1) 10rd. & (1) 5rd. |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.6 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 8.35 |
| Sights | Front Screw-On Post/Adj Aperture Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397976422
MPN: HL916556FLC
Out of stock
$1,777.99
UPC: 706397011024
MPN: MA9102
Out of stock
$1,667.99







Reviews
There are no reviews yet.