Christensen Arms


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
CHRISTENSEN ARMS CA-10 G2 CF 6.5CR BLK 20″ ML
CHRISTENSEN ARMS CA-10 G2 CF 6.5CR BLK 20″ ML
MPN: CA11211-3127232
UPC: 810651027376
$3,099.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
| UPC | 810651027376 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | CA11211-3127232 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 47.5 |
| Number of Magazines | 1 20 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 10.4 |
| Safety | Switch |
| Sights | Integrated Base |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397952723
MPN: STV91609B
In stock
$1,155.99
UPC: 604206200228
MPN: CA-10006-BLK
Out of stock
$952.48
UPC: 604206200006
MPN: 00-10006-BLK
Out of stock
$935.38
UPC: 642230257870
MPN: 81000401
In stock
$569.99







Reviews
There are no reviews yet.