Zastava Arms


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
ZASTAVA M72 RPK 7.62X39 30RD WOOD
ZASTAVA M72 RPK 7.62X39 30RD WOOD
MPN: ZR72762W
UPC: 669185296075
$1,718.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
| UPC | 669185296075 |
|---|---|
| Manufacturer | Zastava Arms |
| Manufacturer Part Number | ZR72762W |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 21 |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 47.3000 |
| Model | M72 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 4.3 |
| Package Width | 9.2 |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1:9.5" |
| Safety | Yes |
| Shipping Weight | 13.45 |
| Sights | Yes |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.