Shadow Systems


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE 9MM BK/BZ OR 10+1
SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE 9MM BK/BZ OR 10+1
MPN: SS-1039
UPC: 810013431896
$989.00
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
| UPC | 810013431896 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-1039 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 13.4000 |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 2.9 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397163013
MPN: XD9301
Out of stock
$509.99
UPC: 706397926038
MPN: XDD9801HC
Out of stock
$383.99







Reviews
There are no reviews yet.