Kriss TDI


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
KRISS USA VECTOR CRB G2 10MM 16″ FDE
KRISS USA VECTOR CRB G2 10MM 16″ FDE
MPN: KV10-CFD20
UPC: 810237024645
$1,499.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
| UPC | 810237024645 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV10-CFD20 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 33 |
| Length | 43 |
| Model | VECTOR CRB |
| Number of Magazines | 1 15 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 11.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 14.6 |
| Sights | Flip, Adjust |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397916961
MPN: MP9820C65
Out of stock
$1,871.99
UPC: 706397969448
MPN: HL918556B
In stock
$1,794.99
UPC: 706397973209
MPN: HL916556Y
Out of stock
$1,777.99







Reviews
There are no reviews yet.