CANIK


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
CANIK METE MC9L 9MM 3.18″ 17RD W/MO1
CANIK METE MC9L 9MM 3.18″ 17RD W/MO1
MPN: HG7882VN
UPC: 787450917934
$609.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
| UPC | 787450917934 |
|---|---|
| Manufacturer | Century Arms |
| Manufacturer Part Number | HG7882VN |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 3.18" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Length | 5.45'' |
| Magazine Included | 2 x 17-Round |
| Model | METE MC9L |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Product Type | 9mm |
| Safety | Tactical |
| Shipping Weight | 3.6 |
| Sights | 3-Dot White Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| ATF Type | PISTOL |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.6 |
| Sights Type | Fixed Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.