Savage


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
SAVAGE ARMS AXIS 2 CPT 6.5CR GRN PKG LH
SAVAGE ARMS AXIS 2 CPT 6.5CR GRN PKG LH
MPN: 32238
UPC: 011356322388
$406.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
| UPC | 011356322388 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32238 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 48.7000 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.6 |
| Package Width | 8.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 9.8 |
| Sights | No |
| Youth Rifle | Yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.