Diamondback Firearms


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
Diamondback DB0700P701 SDR 9mm Luger 6 Shot 3″ Polished Stainless Steel Barrel, Cylinder & Frame, Black Hogue Rubber Grip, Exposed Hammer
Diamondback DB0700P701 SDR 9mm Luger 6 Shot 3″ Polished Stainless Steel Barrel, Cylinder & Frame, Black Hogue Rubber Grip, Exposed Hammer
MPN: DB0700P701
UPC: 810035754447
$683.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
The Diamondback SDR revolver features a SA/DA; stainless steel frame, cylinder and barrel; Hogue rubber grip with a Diamondback logo; fixed fiber optic orange front sights; low profile Dovetail fiber optic green rear sight, a trigger pull 9 lbs – 11.50 lbs.
| UPC | 810035754447 |
|---|---|
| Manufacturer | Diamondback Firearms |
| Manufacturer Part Number | DB0700P701 |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | REVOLVER |
| Barrel Finish | Polished |
| Barrel Length | 2" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 6 |
| Model | SDR |
| Package Height | 1.75 |
| Package Width | 6.75 |
| Product Type | Revolver |
| Rate of Twist | 1-in-18.75" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 2.05 |
| Sights | Fiber Optic Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 727962703762
MPN: RR22B4-HBR
Out of stock
$135.99
UPC: 727962703755
MPN: RR22B6-HBR
Out of stock
$129.99
UPC: 727962704677
MPN: BK22B3
Out of stock
$130.99
UPC: 725327937340
MPN: 2-85621ULC26
Out of stock
$337.99







Reviews
There are no reviews yet.