Ruger / Sturm, Ruger & Co.


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
MAX-9 9mm 3.2″ MS FSight Blk (1)12-rd
MAX-9 9mm 3.2″ MS FSight Blk (1)12-rd
MPN: 3514
UPC: 736676035144
$224.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
Ruger, MFG# 3514, UPC: 736676035144, UOM: EA, MAX-9, 9mm Luger, 3.2″ Barrel, Manual Safety, OR, Fixed Front Sight, Black, (1) 12-rd, RUGE, RUGEHG10, RUGEHGALL, HG10, HGALL
| UPC | 736676035144 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 3514 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Length | 3.2" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 12 + 1 |
| Length | 11.1000 |
| Model | Max-9 |
| Number of Magazines | 1 |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 7.2 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" RH |
| Safety | Manual Safety |
| Shipping Weight | 2.0 |
| Sights | FS: Fixed | RS: Drift Adjust |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.