Christensen Arms


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
CHRISTENSEN ARMS SUMMIT TI 7MAG CARBON 26″
CHRISTENSEN ARMS SUMMIT TI 7MAG CARBON 26″
MPN: CA10268-315335
UPC: 810651025105
$5,499.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
| UPC | 810651025105 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | CA10268-315335 |
| Product Type | Rifle |
| Length | 54 |
| Package Height | 5.5 |
| Package Width | 14.5 |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Shipping Weight | 23.6 |
| Capacity | 3 + 1 |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| ATF Type | rifle |
| Barrel Length | 26" |
| Action | Bolt Action |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397939403
MPN: BAW9206CMD
In stock
$1,731.99
UPC: 706397956646
MPN: BART92022B
Out of stock
$378.99







Reviews
There are no reviews yet.