CZ-USA


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
CZ USA 600 ST2 American Rifle 6.5 Creedmoor 5rd Capacity 24″ Threaded Barrel Walnut
CZ USA 600 ST2 American Rifle 6.5 Creedmoor 5rd Capacity 24″ Threaded Barrel Walnut
MPN: 07713
UPC: 806703077130
$848.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
This bolt rifle from CZ-USA is chambered for 6.5 Creedmoor with a magazine capacity of 5 rounds. The DP07713 rifle features a 9/16×24 threaded barrel length of 24" and reflects the quality firearm craftsmanship expected from CZ-USA.
| UPC | 806703077130 |
|---|---|
| Manufacturer | CZ-USA |
| Manufacturer Part Number | 07713 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 + 1 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Sights | No Sights |
| Thread Pattern | 9/16"x24 |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Length | 49 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.