Christensen Arms


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
CHRISTENSEN ARMS SUMMIT TI 7MAG CRBN TBHL 26″
CHRISTENSEN ARMS SUMMIT TI 7MAG CRBN TBHL 26″
MPN: CA10269-315325
UPC: 810651025921
$5,499.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
| UPC | 810651025921 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | CA10269-315325 |
| Length | 54 |
| Package Height | 5.5 |
| Package Width | 14.0 |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Shipping Weight | 21.8 |
| Capacity | 3 + 1 |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | rifle |
| Barrel Length | 26" |
| Product Type | Rifle |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.