Kriss TDI


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
KRISS VCTR SBR G3 9MM 5.5″ 40RD ALP
KRISS VCTR SBR G3 9MM 5.5″ 40RD ALP
MPN: KV90-3SAP00
UPC: 810172121706
$1,569.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
The KRISS Vector Gen 3 SBR is the smallest rifle variant in the Vector family. The short barrel combined with the adjustable stock allows for quick transitions when firing rapidly at multiple targets. With a redesigned upper housing, the Gen 3 SBR accepts aftermarket pistol grips. The lower housing has been updated for better hand support.
| UPC | 810172121706 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV90-3SAP00 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | SHORT BARREL RIFLE |
| Barrel Length | 5.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 40 + 1 |
| Model | VECTOR SBR |
| Number of Magazines | 1 40 rd. |
| Product Type | NFA – Short Barrel Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Low Profile Flip Up Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397969455
MPN: HL920556B
In stock
$1,809.99
UPC: 706397900106
MPN: MA9120
In stock
$1,496.99
UPC: 640832009644
MPN: SUB2K9GLKBLK
In stock
$429.99








Reviews
There are no reviews yet.