Mossberg


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
Mossberg 28019 Patriot Night Train 6.5 Creedmoor 5+1 24″ Matte Blued Flat Dark Earth Right Hand 6-24x50mm Scope
Mossberg 28019 Patriot Night Train 6.5 Creedmoor 5+1 24″ Matte Blued Flat Dark Earth Right Hand 6-24x50mm Scope
MPN: 28019
UPC: 015813280198
$825.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
The Mossberg Patriot Night Train is a tactical rifle that features a 24″ fluted barrel, 6-24x50mm scope, adjustable bipod, OD Green synthetic stock and a 3 round capacity.
| UPC | 015813280198 |
|---|---|
| Manufacturer | Mossberg |
| Manufacturer Part Number | 28019 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | rifle |
| Barrel Finish | Matte Blued |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 |
| Length | 45.5 |
| Model | Patriot |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 10.6 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 12.85 |
| Sights | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.