Kriss TDI


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
Kriss USA KV10CBL22 Vector CRB G2 *CA Compliant 10mm Auto 16″ 10+1 Black
Kriss USA KV10CBL22 Vector CRB G2 *CA Compliant 10mm Auto 16″ 10+1 Black
MPN: KV10-CBL22
UPC: 810237024638
$1,519.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
The KRISS Vector CRB is the non-NFA, semi-automatic, carbine variant with a 16″ barrel. Additional standard equipment on the KRISS Vector CRB are the flip sights, full-length picatinny top rail, lower picatinny accessory rail, and a Glock magazine. This 10mm model CRB has a maglock for CA compliance.
| UPC | 810237024638 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV10-CBL22 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | rifle |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 43 |
| Model | VECTOR CRB |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 11.0 |
| Product Type | Carbine |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 14.85 |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397969448
MPN: HL918556B
In stock
$1,794.99
UPC: 706397973209
MPN: HL916556Y
Out of stock
$1,777.99
UPC: 706397011062
MPN: MA9106
In stock
$1,573.99







Reviews
There are no reviews yet.