CMC Triggers


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
CMC Triggers 75521 Match Precision Compatible w/Glock 19 Gen3-4 9mm Luger 4.01″ Black DLC Stainless Steel Fluted/Match Grade/Threaded Barrel
CMC Triggers 75521 Match Precision Compatible w/Glock 19 Gen3-4 9mm Luger 4.01″ Black DLC Stainless Steel Fluted/Match Grade/Threaded Barrel
MPN: 75521
UPC: 859464006444
$189.00
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
CMC’s Match Precision Barrel is constructed of pre-hardened 416R premium grade stainless steel with 6 grooves and is rifled cut. The drop-in barrel is fluted, bead blasted for a satin finish, and has a SAAMI match grade chamber. Compatible with Glock 19 Gen 3&4 models, has a black DLC finish with hBN (Hexagonal Boron Nitride) bore and chamber. It is threaded with 1/2×28 tpi threads.
| UPC | 859464006444 |
|---|---|
| Manufacturer | CMC Triggers |
| Manufacturer Part Number | 75521 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 4.01" |
| Model | Match Precision |
| Product Type | HANDGUN |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Shipping Weight | 0.36 |
| Style | Drop-In |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.