Shadow Systems


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
SHADOW 5″ BRL DR THREADED- BRN
SHADOW 5″ BRL DR THREADED- BRN
MPN: SG9CL-00-03TSPL-BRZ
UPC: 810013433418
$199.00
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
Shadow Systems barrels feature minor improvements intended to create more consistent lockup without compromising reliability. The chambers are fully supported and can be fired with hot P ammo and lead bullets. The sample barrels that have survived 5 proof rounds so it is unlikely you will have issues with any mainstream, commercially available ammunition.
| UPC | 810013433418 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SG9CL-00-03TSPL-BRZ |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 7.13 |
| Model | DR |
| Package Height | 1.5 |
| Package Width | 1.5 |
| Product Type | Accessory-Barrels |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 0.35000000000000003 |
| Units per Box | 1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 855959001994
MPN: BBL357MAG
In stock
$130.99
UPC: 719104536178
MPN: TPP365BXBL
In stock
$170.99
UPC: 736676907243
MPN: 90724
Out of stock
$100.99
UPC: 816341026056
MPN: 365B910NXSOQ-T
Out of stock
$115.00







Reviews
There are no reviews yet.