Sig Sauer


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
SIG THREADED BARREL FOR P226 9MM
SIG THREADED BARREL FOR P226 9MM
MPN: BBL-226-9-T
UPC: 798681299201
$190.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
Upgrade or replace the barrel on your P226 with this original SIG SAUER part. The threaded barrel is chambered in 9mm and allows you to attach a suppressor or other muzzle device. A knurled thread cap protects the end when no device is attached. SIG SAUER factory replacement pistol barrels are specially heat-treated for toughness and durability. Thread pitch: 13.5 x 1LH
| UPC | 798681299201 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | BBL-226-9-T |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 4.90" |
| Model | P226 |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Style | Threaded |
| Thread Pattern | 13.5×1 LH |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.