Angstadt Arms


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
ANGSTADT CMPLT UPPR 9MM 6″ BLK
ANGSTADT CMPLT UPPR 9MM 6″ BLK
MPN: AAUT009006
UPC: 853427007585
$539.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
Angstadt Arms complete upper receiver pistol assembly is ready to run out of the box with any 9mm AR-15 lower receiver. Featuring the same high quality parts that go into their UDP-9 pistol, this completed upper receiver is compatible with both GLOCK(R) and COLT(R) style 9mm magazines. Complete 9mm upper receiver pistol assembly with 6″ barrel and 5.5″ hand guard. Ready to run with any 9mm AR-15 dedicated lower receiver.
| UPC | 853427007585 |
|---|---|
| Manufacturer | Angstadt Arms |
| Manufacturer Part Number | AAUT009006 |
| Barrel Length | 6" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Model | 0940 UDP Upper |
| Product Type | Upper |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Shipping Weight | 2.87 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 853427007547
MPN: AAUT109006
In stock
$674.99
UPC: 712038721955
MPN: B2K600A0000P
Out of stock
$83.99







Reviews
There are no reviews yet.