Ballistic Advantage


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
BALLISTIC BBL 5.56 12.3″ HANSON LPGB
BALLISTIC BBL 5.56 12.3″ HANSON LPGB
MPN: BABL556033F
UPC: 819747020819
$209.00
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
At Ballistic Advantage they produce quality AR barrels that exceed the most enduring demands of their customers. All of their AR barrels surpass the competition in accuracy, precision, and beautifully contoured aesthetics. BA’s engaged team of engineers and machinists continually improve designs and create new innovations to enhance performance, from their popular 16″ AR barrels to all other lengths and styles they provide to produce the best functioning AR’s available.
| UPC | 819747020819 |
|---|---|
| Manufacturer | Ballistic Advantage |
| Manufacturer Part Number | BABL556033F |
| Barrel Length | 12.3" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Length | 12.30" |
| Model | Performance Series |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:7" |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.