Bergara


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
BERGARA BBL ACTION #5.5 300 PRC 26″
BERGARA BBL ACTION #5.5 300 PRC 26″
MPN: BPBA17300PRC
UPC: 043125173013
$1,249.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
| UPC | 043125173013 |
|---|---|
| Manufacturer | Bergara |
| Manufacturer Part Number | BPBA17300PRC |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | receiver |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | .300 PRC |
| Length | 26" |
| Model | Premier Series |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.75 |
| Product Type | Accessory-Actions |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Shipping Weight | 8.35 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.