B&T


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
B&T Firearms BT36045CT APC9K Pro 9mm Luger 30+1 4.30″ Black Threaded Barrel, M-LOK Handguard, Coyote Tan Aluminum Picatinny Rail Receiver, Coyote Tan Polymer Grips, Ambidextrous
B&T Firearms BT36045CT APC9K Pro 9mm Luger 30+1 4.30″ Black Threaded Barrel, M-LOK Handguard, Coyote Tan Aluminum Picatinny Rail Receiver, Coyote Tan Polymer Grips, Ambidextrous
MPN: BT36045CT
UPC: 840225706185
$2,580.00
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
The APC9 PRO features functional updates that include dual auto-folding, non-reciprocating charging handles, improved lower receiver ergonomics, a replaceable pistol grip, and M-LOK accessory slots
| UPC | 840225706185 |
|---|---|
| Manufacturer | B&T |
| Manufacturer Part Number | BT36045CT |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Length | 4.30" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 33 + 1 |
| Length | 21 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 9.1 |
| Package Width | 15.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 7.2 |
| Sights | Flip-Up Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Units per Box | 1 |
| Model | APC9K |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.