Derya


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
DERYA DY9 ISLAND 9MM BLK 10+1 OR
DERYA DY9 ISLAND 9MM BLK 10+1 OR
MPN: 10L.DY9.ISL.US
UPC: 850067243373
$484.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
| UPC | 850067243373 |
|---|---|
| Manufacturer | Derya Arms |
| Manufacturer Part Number | 10L.DY9.ISL.US |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Length | 3.86" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Package Height | 7.2 |
| Package Width | 5.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Firing Pin/Trigger Block |
| Shipping Weight | 3.06 |
| Sights | TRUGLO Fiber Optic |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.