Century Arms


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
DRACO AK 7.62X39 PISTOL 30RD
DRACO AK 7.62X39 PISTOL 30RD
MPN: HG1916-N
UPC: 787450044357
$789.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
DRACO AK 7.62X39 PISTOL 30RD
| UPC | 787450044357 |
|---|---|
| Manufacturer | Century Arms |
| Manufacturer Part Number | HG1916-N |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 12.25" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Number of Magazines | 1 |
| Product Type | AK Pistol |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 7.55 |
| Sights | Adjustable |
| Sights Type | FIXED |
| Thread Pattern | 14×1 LH |
| Units per Box | 1 |
| ATF Type | PISTOL |
| Length | 17.5 |
| Package Height | 12.0 |
| Package Width | 4.0 |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 685757098199
MPN: ZP92762PAM
Out of stock
$1,289.99
UPC: 806703914619
MPN: 91461
In stock
$1,848.99







Reviews
There are no reviews yet.