DESERT TECH


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
DT WLV-RF-C2020-F WLVRN RFL 65CRD 20 FDE 20R
DT WLV-RF-C2020-F WLVRN RFL 65CRD 20 FDE 20R
MPN: WLVRFC2020F
UPC: 813865028214
$2,493.80
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
The Desert Tech WLVRN is a semi-automatic bullpup rifle utilizing an integrated receiver. The WLVRN features barrel mounting and clamping mechanism of the SRS & HTI family of precision rifles, the barrel mounting system is machined integrally into the receiver; full ambidexterity with ambi placements of the charging handle, mag release buttons, bolt catch and safety selectors; Ratchet Compensator and M-LOK accessory rail. Includes Magpul PMAG, WLVRN maintenance tool and user manual.
| UPC | 813865028214 |
|---|---|
| Manufacturer | DESERT TECH |
| Manufacturer Part Number | WLVRFC2020F |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 20 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Safety Selector Switch |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397973193
MPN: HL916556G
Out of stock
$1,777.99
UPC: 706397019266
MPN: MA9226CA
In stock
$1,722.99
UPC: 706397011062
MPN: MA9106
In stock
$1,573.99







Reviews
There are no reviews yet.