EOTech


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
EOTECH G33 3X MAGNIFIER NM BLK
EOTECH G33 3X MAGNIFIER NM BLK
MPN: G33NM
UPC: 672294300502
$529.00
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
The G33 Magnifier is the selected magnifier of USSOCOM, and is compact and lightweight. The optic offers tool-free vertical and horizontal adjustments, larger field-of-view and an adjustable diopter for improved, precise focusing.
| UPC | 672294300502 |
|---|---|
| Manufacturer | EOTech |
| Manufacturer Part Number | G33NM |
| Eye Relief | 2.20" |
| Length | 3.90" |
| Magnification | 3x |
| Model | G33 |
| Mount | 3x |
| Objective Size | 30mm |
| Power | 3X |
| Product Type | Magnifier |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.