Federal Ammunition


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
FED TOP GUN 410GA 2.5″ #8 25/250
FED TOP GUN 410GA 2.5″ #8 25/250
MPN: TGS412148
UPC: 604544646610
$16.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
For decades, Federal’s Top Gun loads have been pulverizing even the most challenging clay targets. Now shooters can get that same consistent, trusted performance with Federal Top Gun Sporting, loads specifically designed for sporting clays. They push their payloads fast to shorten leads, yet reduce felt recoil to allow for quicker follow-up shots.
| UPC | 604544646610 |
|---|---|
| Manufacturer | Federal Ammunition |
| Manufacturer Part Number | TGS412148 |
| Caliber/Gauge | 410 Bore 2.5" |
| Grains | #8 |
| Length | 2.50" |
| Model | Top Gun |
| Product Type | Lead |
| Shipping Weight | 1.15 |
| Shot Size | 8 |
| Shot Weight | 1/2 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.68 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.