FN America / FN Herstal


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
FN PS90 STANDARD FDE 5.7X28 50+1
FN PS90 STANDARD FDE 5.7X28 50+1
MPN: 3848950501
UPC: 845737020071
$1,699.00
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
| UPC | 845737020071 |
|---|---|
| Manufacturer | FN America / FN Herstal |
| Manufacturer Part Number | 3848950501 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.04" |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Capacity | 50 + 1 |
| Model | PS90 |
| Number of Magazines | 1 50 rd. |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Ambidextrous |
| Sights | Backup Iron |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Length | 29.3000 |
| Package Height | 4.85 |
| Package Width | 10.25 |
| Product Type | Rifle |
| Shipping Weight | 10.3 |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (NJ) | NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397926748
MPN: AA9622
Out of stock
$1,854.99
UPC: 706397973193
MPN: HL916556G
Out of stock
$1,777.99
UPC: 706397900106
MPN: MA9120
In stock
$1,496.99







Reviews
There are no reviews yet.