HOWA


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
HOWA M1500 SUPER LITE GEN 2 6.5 CREEDMOOR 20IN BARREL HS PRECISION 4RD TAN/BLACK HHSSL65CRTAN
HOWA M1500 SUPER LITE GEN 2 6.5 CREEDMOOR 20IN BARREL HS PRECISION 4RD TAN/BLACK HHSSL65CRTAN
MPN: HHSSL65CRTAN
UPC: 682146888942
$1,027.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
| UPC | 682146888942 |
|---|---|
| Manufacturer | Howa |
| Manufacturer Part Number | HHSSL65CRTAN |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 3 + 1 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 7.4 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 6.55 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.