Keltec


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
PR-57 5.7×28 Pistol
PR-57 5.7×28 Pistol
MPN: PR57BLK
UPC: 640832010220
$399.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
PR-57 5.7×28 Pistol Black 4.64″ Barrel 20+1 no mag storage 2 Stripper clips provided Optic ready
| UPC | 640832010220 |
|---|---|
| Manufacturer | KelTec |
| Manufacturer Part Number | PR57BLK |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Capacity | 20 |
| Length | 10.7500 |
| Model | PR-5.7 |
| Number of Magazines | 0 |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 2.069 |
| Sights | Fixed Rear, Fiber optic front |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397926038
MPN: XDD9801HC
Out of stock
$383.99
UPC: 706397985738
MPN: HC9319BOSPCA-P
Out of stock
$552.99






Reviews
There are no reviews yet.