KelTec


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
KelTec Sub 2000 Rifle 9mm Luger 17rd S&W M&P Magazine 16.25″ Blued Barrel Black Grip
KelTec Sub 2000 Rifle 9mm Luger 17rd S&W M&P Magazine 16.25″ Blued Barrel Black Grip
MPN: SUB2K9MPBBLKHC
UPC: 640832006551
$236.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
Specifications:
- CALIBER: 9mm Luger
- WEIGHT UNLOADED: 4.25lbs
- MAGAZINE CAPACITY: Varies by magazine
- OVERALL LENGTH: 30.5”
- LENGTH COLLAPSED: 29.25”
- FOLDED: 16.25”
- BARREL LENGTH: 16.25”
- TWIST RATE: 1:10”
- TRIGGER PULL: 9.5lbs
| UPC | 640832006551 |
|---|---|
| Manufacturer | KelTec |
| Manufacturer Part Number | SUB2K9MPBBLKHC |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Number of Magazines | 1 / 17 rd. M&P Magazine |
| Product Type | Carbine |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Internal Safety |
| Shipping Weight | 5.4 |
| Sights | Ghost Ring Rear |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397973186
MPN: HL920556BCA
Out of stock
$1,809.99
UPC: 706397969455
MPN: HL920556B
In stock
$1,809.99
UPC: 706397973209
MPN: HL916556Y
Out of stock
$1,777.99
UPC: 706397976422
MPN: HL916556FLC
Out of stock
$1,777.99







Reviews
There are no reviews yet.