KIMBER MFG.,INC


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
Kimber Mfg.,inc 3000233 10mm 8+1 5″ Front Serrations Stainless Steel Slide Satin Silver Round Heel Rosewood Grip
Kimber Mfg.,inc 3000233 10mm 8+1 5″ Front Serrations Stainless Steel Slide Satin Silver Round Heel Rosewood Grip
MPN: 3000233
UPC: 669278302331
$1,226.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
Designed in collaboration with RMEF for use in the backcountry, the Camp Guard 10 is a comfortable-to-carry handgun that combines sought-after personal defense features with the stopping power required for the largest of predators. Kimber is a proud sponsor of RMEF.
| UPC | 669278302331 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3000233 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 8 |
| Model | Camp Guard |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Beavertail |
| Shipping Weight | 4.15 |
| Sights | Fixed Novak-Style Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Serrated |
| Units per Box | 1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.