Kriss TDI


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
KRISS SDP G2 9MM 5.5″ 40RD MCB
KRISS SDP G2 9MM 5.5″ 40RD MCB
MPN: KV90PMCBLK20
UPC: 811607035490
$1,539.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
The KRISS Vector SDP is the ideal choice for personal protection and home defense. The short barrel and quick detach sling swivel make transportation simple, and it can be stowed away inconspicuously. Like all KRISS Vector firearms, the SDP is fed with full size Glock magazines, offering cross compatibility of ammunition for a secondary or back up hand gun.
| UPC | 811607035490 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV90PMCBLK20 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Length | 5.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 40 |
| Length | 31.5 |
| Model | VECTOR SDP |
| Number of Magazines | 1 |
| Package Height | 3.9 |
| Package Width | 12.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 11.1 |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397926045
MPN: XDD9801
Out of stock
$383.99
UPC: 706397926038
MPN: XDD9801HC
Out of stock
$383.99







Reviews
There are no reviews yet.