Springfield Armory


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
M1A Loaded Std 308 22″ B AS Wlnt NY Comp
M1A Loaded Std 308 22″ B AS Wlnt NY Comp
MPN: MA9222NT
UPC: 706397905934
$1,832.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
Springfield Armory, MFG# MA9222NT, UPC: 706397905934, UOM: EA, Loaded M1A, 308 Win, 22″ Barrel, Adj Sights, Parkerized/Walnut, 10-rd, NY Compliant, SPRI, SPRILG05, SPRILGALL, LG05, LGALL
| UPC | 706397905934 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | MA9222NT |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | rifle |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | M1A |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.6 |
| Package Width | 13.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-11" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 15.5 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397916961
MPN: MP9820C65
Out of stock
$1,871.99
UPC: 706397969448
MPN: HL918556B
In stock
$1,794.99
UPC: 706397973193
MPN: HL916556G
Out of stock
$1,777.99







Reviews
There are no reviews yet.