PRT


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
PTR 200 32 KFR PTR 200 7.62x39mm 16″ 30+1 Black Fixed Black Synthetic Stock Black Polymer Grip Right Hand Scope Mount
PTR 200 32 KFR PTR 200 7.62x39mm 16″ 30+1 Black Fixed Black Synthetic Stock Black Polymer Grip Right Hand Scope Mount
MPN: PTR 200
UPC: 897903002688
$1,579.00
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
The 32 KFR rifle features a 16″ bull barrel and a slim-line black polymer handguard. The precision-welded top rail allows for adding your favorite optic or you can use the traditional iron sights. This rifle is chambered in 7.62×39 and comes with a Magpul AK magazine.
| UPC | 897903002688 |
|---|---|
| Manufacturer | PTR |
| Manufacturer Part Number | PTR 200 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 49.8500 |
| Model | PTR-32 KFR |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Manual Thumb |
| Sights | Optic Ready |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397973209
MPN: HL916556Y
Out of stock
$1,777.99
UPC: 706397976422
MPN: HL916556FLC
Out of stock
$1,777.99
UPC: 706397956776
MPN: HL916556B
In stock
$1,778.99
UPC: 706397011024
MPN: MA9102
Out of stock
$1,667.99







Reviews
There are no reviews yet.