Q LLC


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
Q LLC FIX6516INGRY The Fix 6.5 Creedmoor 10+1 16″ Lightweight Threaded Barrel, Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, Free Floating Q-Sert Handguard, Black Folding Adjustable Folding Stock
Q LLC FIX6516INGRY The Fix 6.5 Creedmoor 10+1 16″ Lightweight Threaded Barrel, Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, Free Floating Q-Sert Handguard, Black Folding Adjustable Folding Stock
MPN: FIX6516INGRY
UPC: 850000857551
$4,000.00
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
The Fix by Q features a one piece receiver (no chassis); 45 degree short throw bolt handle; fully adjustable folding stock; free floating Q-Sert handguard, short 1913 Picatinny rail; tapered muzzle w/Cherry Bomb muzzle brake; two stage match trigger; AR style controls and is compatible with SR-25 mags.
| UPC | 850000857551 |
|---|---|
| Manufacturer | Q LLC |
| Manufacturer Part Number | FIX6516INGRY |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | rifle |
| Barrel Finish | Gray |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 10 |
| Length | 36.5 |
| Model | The Fix |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Safety Selector Switch |
| Shipping Weight | 7.95 |
| Sights | Optic Ready |
| Thread Pattern | 5/8"x24 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397939403
MPN: BAW9206CMD
In stock
$1,731.99
UPC: 706397939380
MPN: BAW920308D
In stock
$1,731.99
UPC: 706397956646
MPN: BART92022B
Out of stock
$378.99







Reviews
There are no reviews yet.