Kimber


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
Stainless 9mm 5″ OR SS/Wood G10 9rd
Stainless 9mm 5″ OR SS/Wood G10 9rd
MPN: 3200401
UPC: 669278324012
$876.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
Kimber, MFG# 3200401, UPC: 669278324012, UOM: EA, Stainless, 9mm, 5″ Barrel, Optics Ready, Red Dot Front Sight, Wood / G10 Grips, Stainless, (2) 9-rd, KIMB, KIMBHG10, KIMBHGALL, HG10, HGALL
| UPC | 669278324012 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3200401 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 9 + 1 |
| Model | Next Gen 1911 |
| Number of Magazines | 2 9 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 7.5 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 4.15 |
| Sights | Red Dot Front |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.