True Precision


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
True Precision Inc TPP365BXTG 9mm Fits Sig P365 3.10″ 416R Stainless Steel
True Precision Inc TPP365BXTG 9mm Fits Sig P365 3.10″ 416R Stainless Steel
MPN: TPP365BXTG
UPC: 719104536277
$189.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
TRUE is proud to offer its drop-in ready barrel for the Sig Sauer P365, designed for the 3.1″ P365, P365 SAS, & P365X 3.1″ 9mm models (also available for P365XL, 3.7). TRUE barrels deliver unmatched accuracy, combining advanced cuts, chamfers, and feed ramp designed to outperform OEM standards and to ensure reliable feeding of all types of ammunition designs. The proprietary stainless steel broach cut rifling underscores the commitment to those who demand only the best. The TRUE barrel stands as the definitive Sig P365 upgrade.
| UPC | 719104536277 |
|---|---|
| Manufacturer | True Precision |
| Manufacturer Part Number | TPP365BXTG |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 3.10" |
| Model | Sig P365 |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:10" RH |
| Style | Threaded |
| Sights | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 719104536253
MPN: TP-P365B-XTBL
In stock
$180.49
UPC: 719104537854
MPN: TPP365XLBX
In stock
$161.49







Reviews
There are no reviews yet.