Shadow Systems


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
XR920 Elite 4″ 9mm OR Blk/Brnz 10rd CA
XR920 Elite 4″ 9mm OR Blk/Brnz 10rd CA
MPN: SS3039CA
UPC: 810120316079
$989.00
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
Shadow Systems, MFG# SS-3039-CA, UPC: 810120316079, UOM: EA, XR920P Elite, 9mm, 4″ Spiral Flutted Barrel, Tritium, OR Elite Slide, Black/Bronze, 10-rd CA Compliant, SHDW, SHDWHG10, SHDWHGALL, HG10, HGALL
| UPC | 810120316079 |
|---|---|
| Manufacturer | SHAS |
| Manufacturer Part Number | SS3039CA |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Finish | Bronze TICN |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 13.5000 |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 3.0 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Model | XR920 |
| Safety | Trigger Safety |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 706397163013
MPN: XD9301
Out of stock
$509.99
UPC: 706397926045
MPN: XDD9801
Out of stock
$383.99
UPC: 706397985738
MPN: HC9319BOSPCA-P
Out of stock
$552.99







Reviews
There are no reviews yet.