Eotech


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
EOTECH VUDU X 2-12X SFP RIFLE SCOPE – BD1 RETICLE
EOTECH VUDU X 2-12X SFP RIFLE SCOPE – BD1 RETICLE
MPN: VDX2-12SFBD1
UPC: 672294110293
$815.00
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
| UPC | 672294110293 |
|---|---|
| Manufacturer | EOTech |
| Manufacturer Part Number | VDX2-12SFBD1 |
| Adjustable Parallax | No |
| Adjustment Size | .25 MOA |
| Eye Relief | 3.73" – 3.77" |
| Length | 12.60" |
| Magnification | 2-12x |
| MOA | 0.25 MOA |
| Model | Vudu |
| Objective Size | 40mm |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 4.5 |
| Power | 2-12 |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | BD1 |
| Shipping Weight | 0.0 |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.