Trijicon


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
AccuPoint 2.5-10×56 Riflescope w/ BAC Red Triangle Post Reticle 30mm Tube
AccuPoint 2.5-10×56 Riflescope w/ BAC Red Triangle Post Reticle 30mm Tube
MPN: TR22R
UPC: 719307400184
$826.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
AccuPoint 2.5-10×56 Riflescope w/ BAC Red Triangle Post Reticle 30mm Tube
| UPC | 719307400184 |
|---|---|
| Manufacturer | Trijicon |
| Manufacturer Part Number | TR22R |
| Adjustable Parallax | Illuminated Red Triangle Post (SFP) |
| Adjustment Size | .25 MOA @ 100 yds |
| Eye Relief | 2.80"-4.10" |
| Length | 13.80" |
| Magnification | 2.5-10x |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Reticle | Illuminated Red Triangle Post |
| Shipping Weight | 2.97 |
| Objective Size | 56mm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.