Rock River Arms


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
Rock River Arms BT91850 LAR-BT9G CAR A4 9mm Luger 16″, Black, RRA Tac Stock & Hogue Grip
Rock River Arms BT91850 LAR-BT9G CAR A4 9mm Luger 16″, Black, RRA Tac Stock & Hogue Grip
MPN: BT91850
UPC: 842834125203
$1,024.99
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
The LAR-BT9G is a 16″ 9mm rifle with a polymer drop-in handgaurd, featuring an Glock mag compatiblity.
| UPC | 842834125203 |
|---|---|
| Manufacturer | Rock River Arms |
| Manufacturer Part Number | BT91850 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Sights | Optic Ready |
| Safety | Safety Selector Switch |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16" |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
UPC: 604206200228
MPN: CA-10006-BLK
Out of stock
$952.48
UPC: 604206201188
MPN: 00-10021-BLK
Out of stock
$955.61
UPC: 706397935504
MPN: ST916556B-B5
Out of stock
$891.99







Reviews
There are no reviews yet.