Ballistic Advantage


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
Ballistic Advantage BAPSG195T1Q Premium Series Threaded, 9mm Luger, Black QPQ, Fits Glock 19 Gen 3-5
Ballistic Advantage BAPSG195T1Q Premium Series Threaded, 9mm Luger, Black QPQ, Fits Glock 19 Gen 3-5
MPN: BAPSG195T1Q
UPC: 819747026125
$130.50
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
QPQ and PVD finishes offer outstanding protection against the elements while enhancing the barrel’s appearance. QPQ improves surface hardness and wear resistance, while PVD adds a durable coating. Expect excellent corrosion resistance and long-lasting durability. Featuring a 1/2×28 threaded muzzle option, our barrels allow easy attachment of suppressors or compensators. Pistol Barrel Finish: QPQ & PVD Material: Hardened 416R Stainless Steel, Model: 19Twist Rate: 1/10″Pistol Barrel Flutes: None, Spiral, and Bomber, Weight: 3.2ozThreaded barrels include a standard thread protector
| UPC | 819747026125 |
|---|---|
| Manufacturer | Ballistic Advantage |
| Manufacturer Part Number | BAPSG195T1Q |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Model | Premium Series |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:10" |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.