Fierce Firearms


Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
Fierce Firearms ROGM65CM20BP Mini Rogue 6.5 Creedmoor 4+1 20″ Hand Lapped/Match Grade Barrel, Black Cerakote Steel Receiver, Purple Camo Mini Rogue w/Adj Comb & Picatinny Rail Carbon Fiber Stock
Fierce Firearms ROGM65CM20BP Mini Rogue 6.5 Creedmoor 4+1 20″ Hand Lapped/Match Grade Barrel, Black Cerakote Steel Receiver, Purple Camo Mini Rogue w/Adj Comb & Picatinny Rail Carbon Fiber Stock
MPN: ROGM65CM20BP
UPC: 853418901304
$2,199.00
Disclaimer:
These items are not in store.
They are shipped directly from our supply warehouses.
Please check the UPC and MPN to verify.
In stock
The Carbon Mini Rogue is specifically designed for youth and ladies. The Rogue models are the perfect combination of the reliable Fierce stainless steel Dual-Lug action with a sleek lightweight Mini-Rogue stock. Features Rogue carbon stock w/ adjustable comb and a shorter length of pull; integral, front access bipod rail; 70 degree bolt throw; spiral fluted bolt; Bix’n Andy Dakota adjustable trigger; QD flush cup mounts; Match grade threaded, hand lapped stainless barrel. Includes two 1/4″ spacers for additional adjustment.
| UPC | 853418901304 |
|---|---|
| Manufacturer | Fierce Firearms |
| Manufacturer Part Number | ROGM65CM20BP |
| Action | Bolt Short Action |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Two-Position |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.